Lista aktualności Lista aktualności

„Biegaj z nami, leśnictwo odkrywamy”

Już po raz 18 –sty biegaliście razem z leśnikami z Olsztynka w poszukiwaniu pomarańczowych lampionów. Biegi odbyły się na obszarze biegowym pod romantyczna nazwą „Dzikie Łąki” i były szansą na aktywne na spędzenie czasu w iście wiosennej scenerii.

Pogoda była jak na zamówienie – słonecznie i ciepło. Morale zawodników  było gorące, frekwencja doskonała. W tym roku teren było wymagający, pełen pagórków i wąwozów. Dodatkowo zawodników rozpraszały barwne łany przylaszczek, zawilców oraz miodunek. Jak zwykle nad wszystkim czuwali Danuta i Marek Mikielscy wraz z rodziną – leśnicy z pasją, mistrzowie biegów na orientację.

Oprócz zmagań sportowych z mapą i kompasem w dłoni  na uczestników czekały inne atrakcje. Tradycyjny konkurs wiedzy o lesie tym razem niezwykle trudny. Uczestnicy konkursu mogli z bliska przyjrzeć się narzędziom służącym do sadzenie i pielęgnacji lasu, obejrzeć sadzonki różnych gatunków drzew. Zielony kącik gier i zabaw w tym roku pt. „Lisi Świat” dawał szansę na ukojenie skołatanych rywalizacją sportową nerwów. Robiliśmy liski z orgiami ,rysowaliśmy lisie rodziny na deskach bawiliśmy się i rozmawialiśmy o tym co nas zadziwia w lesie. W tym roku było wyjątków rodzinnie i piknikowo. To był dobry, wspólny czas. Dla wielu osób to był początek przygody z biegami z kompasem w dłoni .Poniżej fotorelacja i tabela zwycięzców. Wszystkim serdecznie gratulujemy.