Lista aktualności Lista aktualności

Dlaczego leśnicy chronią mokradła?

Las w Szkatułce 14-ego kwietnia odwiedził Zespół Szkolno-Przedszkolny w Butrynach w Gminie Purda. Podczas zajęć w mobilnym punkcie edukacyjny uczniowie dowiadywali się jak ważna dla lasu jest woda.

Mokradła to miejsca w lesie gdzie woda odgrywa kluczową rolę. Pomimo ,że nie nadają się na spacery, są niezwykle cenne bo stanowią magazyn wody oraz są domem dla wielu fascynujących zwierząt oraz niezwykłych roślin. Do takich wniosków doszły dzieciaki uczące się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Butrynach na terenie Gminy Purda.

Poniedziałkowy poranek zaczęły od zajęć terenowych przed swoją szkołą. W Lesie w Szkatułce tym razem można było z bliska zobaczyć zwierzęta, które na co dzień ukrywają się pomiędzy trzcinami lub mieszkają w niedostępnych fragmentach lasów. Zarówno na maluchach z przedszkola jak i starszych uczniach z podstawówki duże wrażenie wywarły modele storczyków, które swoimi barwnymi kwiatostanami potwierdzały słowa leśników o bogactwie przyrodniczym mokradeł. Dzieciaki uczyły się oraz bawiły układając  puzzle ilustrujące obieg wody w przyrodzie. Wspólnie tropiliśmy też, kto podeptał naszą podłogę. Uczniowi  chwali się, ze na co dzień oszczędzają wodę.

Dziękujemy za miłe przyjęcie i dawkę pozytywnej energii.