Lista aktualności Lista aktualności

Piknik Naukowy z wodą i lasem!

Warmia i Mazury zaprezentowały na 21 Pikniku Naukowym w Warszawie to co mają najcenniejszego czyli wodę i las. Barwne i różnorodne stoisko edukacyjne powstało we współpracy z Nadleśnictwem Olsztynek.

Wspólnie z Departamentem Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego udało nam się stworzyć opowieść o tym jak cennymi bogactwami są las i woda czyli to co jest esencją i potencjałem naszego województwa – relacjonuje Justyna Haładaj.

Na przygotowanym stoisku można było odwiedzić Mobilny Punkt Edukacji Przyrodniczej Las w szkatułce, w którym w sposób aktywny śledzimy procesy związane z obiegiem wody w przyrodzie oraz zagłębiamy się w tajemnice leśnych mokradeł.

Kolejki ustawiały się do naszej mokradłowe gry z dreszczykiem. Dużym powodzeniem cieszył się kącik malucha oraz możliwość relaksu i wytchnienia dla rodziców na wyjątkowo miękkim drewnie . Wszyscy chętnie mogli wyjść ze stoiska Warmii i Mazur z własnoręcznie wykonanym drewnianym medalem. Zainteresowanie naszym stoiskiem nie słabło do ostatnich minut Pikniku Naukowego czyli aż do godziny 20-stej.