Lista aktualności Lista aktualności

Tropem wilka z leśnikami

Uroczyste otwarcie Wilczego Szlaku odbyło się w Wilczym Szańcu na terenie Nadleśnictwa Srokowo 7 lipca. Przecięcie zielonej wstęgi to znak dla turystów, że już w te wakacje będą mogli przebyć całą Polskę, korzystając z tematycznego szlaku przygotowanego przez Lasy Państwowe.

Uroczyste przecięcie zielonej wstęgi było symbolicznym otwarciem projektu Wielkiego Szlaku Leśnego, gromadzącego atrakcyjną ofertę turystyczną Lasów Państwowych. Jak podkreślał Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski – konieczne jest uporządkowanie i usystematyzowanie bogatej bazy turystycznej i promocja usług pobytowych jakimi dysponują Lasy Państwowe.

„Wielki Szlak Leśny" jest kompleksową ofertą turystyczną Lasów Państwowych uwzględniającą szklaki turystyczne, ścieżki edukacyjne, obiekty dziedzictwa kulturowego w połączeniu z  usługami noclegowymi i gastronomicznymi. Wilczy szlak jest pierwszym etapem tego projektu. W jego skład wchodzi 8 obiektów na terenie całego kraju.

Nadleśnictwo Olsztynek znalazło się na trasie Wilczego Szlaku ze względu na sukcesy Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt "Napromek", w którym przywrócono naturze aż dwa wilki. A profesjonalna woliera czeka w gotowości na potencjalnych pacjentów. Turystów zapraszamy na malowniczą ścieżkę dydaktyczną oraz zieloną strefę przy leśniczówce ,gdzie można  poznać wilcze zwyczaje oraz zapoznać się z dramatyczną historią wilczych pacjentów. Już 11 sierpnia zapraszamy na uroczystą inaugurację Wilczego Szlaku w Uroczysku Napromek.