Asset Publisher Asset Publisher

Noc Biologów pełna lasu

Nadleśnictwo Olsztynek już po raz drugi było partnerem „Nocy Biologów”. Leśnicy postawili na edukację sensoryczną. Przygotowali warsztaty, pokazy i gry pod hasłem „Las zmysłów” kładąc nacisk na bezpośredni kontakt z przyrodą.

Noc Biologów" jest ogólnopolską akcją promującą wiedzę biologiczną
w popularno-naukowej formie i nawiązującą do edukacji poza formalnej. To już kolejna V edycja Nocy Naukowców. Jednym z niezmiennych celów Nocy Biologów jest zaszczepienie przekonania o kluczowej roli nauk przyrodniczych w egzystencji populacji ludzkiej na Ziemi a także znaczenie biogospodarki w rozwoju regionalnym w północno-wschodniej Polsce. Bogata i ciekawa oferta programowa w ramach „Nocy Biologów" w latach 2012-2015 r., przygotowana przez pracowników naukowych a także doktorantów i studentów oraz instytucji współpracujących z Uniwersytetem, spotkała się z ogromnym odzewem ze strony społeczeństwa w mieście Olsztynie i całym województwie, co potwierdza słuszność przyjętej koncepcji upowszechniania nauki.
Leśnicy z Nadleśnictwa Olsztynek po raz drugi byli partnerem Nocy Biologów, która odbyła się13 stycznia na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Tym razem postawiliśmy na edukację sensoryczna i bezpośredni kontakt z przyrodą. Pod szyldem „Las zmysłów" prezentowaliśmy leśną bioróżnorodności i złożoność ekosystemów leśnych. Drewniane budki kryły w sobie różne elementy ekosystemu od grzybów poprzez nasiona, jak również elementy nawiązujące do świata zwierząt. Przywieźliśmy zapachy lasu oraz drewno. Emocje podgrzewała nowa, jeszcze gorąca gra edukacyjna. Chętni mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w leśnej aranżacji wcielając się w bobra, łosia lub czpalę.